Jak si udělat psací stůl a další vychytávky z dětské postýlky

Vytvořte svému dítěti kreativní koutek pro výtvarné aktivity. Psací stůl z dětské postýlky vyrobíte za pár minut, a radost bude dělat dalších několik let! Psací stůl již máte? Podívejte se na další tipy co si vyrobit z dětské postýlky. Už se těšíte na nové využití postýlky? Jdeme na to!

Vyrobit stůl z dětské postýlky zvládnete i sami.
Vyrobit stůl z dětské postýlky zvládnete i sami.

 

 

 

 

Nové využití pro dětskou postýlku

Dítě vám pomalu odrůstá z dětské postýlky a vy přemýšlíte, co s ní bude dál? Na trhu je postýlek více než dost, takže představa, že ji za dobré peníze prodáte přes bazar není moc reálná. Zkuste uvažovat jiným směrem – upcyklace, tedy nové využití staré věci – to je ten správný nápad! Ze staré postýlky si během pár minut vytvořte psací stůl, u kterého bude dítko s chutí trávit příjemné chvíle u výtvarných a tvořivých aktivit. Je na čase se podívat staré postýlce na zoubek, a vytvořit novou věc!

Barevný stůl z upcyklované postýlky.
Barevný stůl z upcyklované postýlky.

 

Co budete potřebovat pro výrobu psacího stolu:

  • stará dětská postýlka
  • dřevovláknitá MDF deska, která bude sloužit jako psací plocha
  • barvu na tabuli nebo samolepící fólii, na kterou se dá psát fixy
  • vrtačka a šroubky k připevnění psací desky

 

Jak vyrobit stůl z dětské postýlky

1. Odmontujte pomocí inbusového klíče jednu bočnici postýlky.

2. Následně odstraňte i plochu, na které dítě spalo.

3. Nyní je čas na renovaci postýlky. Pokud chcete změnit její barvu, celý povrch obruste jemným smirkovým papírem, otřete hadrem a můžete se pustit do nátěru. Pro dětský nábytek je vhodné zvolit barvy s atestem určené na dětské hračky a výrobky pro děti do 3 let. Můžete zvolit barvy, které nanesete štětcem, nebo si nový nábytek přebarvit pomocí barvy ve spreji.

4. Připravte si psací plochu. Budete potřebovat dřevovláknitou MDF desku, kterou lehce obrousíte a nanesete na ni drobným válečkem barvu určenou na tabule. Nátěr po zaschnutí ještě zopakujte. Pokud se vám nelíbí mít psací plochu černou, a raději zvolíte omyvatelný povrch, doporučujeme na celou plochu psací desky nalepit bílou samolepící fólii, na kterou se dá psát fixy na tabuli.

5. Požádejte dítko, aby si sedlo na židličku, kterou budete mít ke stolu přistavenou. Předkreslete si výšku budoucí psací plochy tak, aby se dítě nekrčilo a mělo dost prostoru pro nohy.

6. Přivrtejte psací desku.

7. Dolaďte váš stůl – použijte barevné plastové květináče jako stojany na tužky a pastelky. Použijte korkovou nástěnku, závěsné háčky, na které zavěsíte výtvarné potřeby. Do zadní části můžete přidat pořadače na omalovánky a výtvarné časopisy.

Stůl zvládnete vyrobit za pár minut.
Stůl zvládnete vyrobit za pár minut.

 

Další nápady, co lze z dětské postýlky vytvořit

1. Pohodlný gaučík

Podobným způsobem, jako psací stůl, si z dětské postýlky můžete vytvořit i sedačku do dětského pokoje. Stačí, když odděláte jednu bočnici, Nábytek natřete a spodní díl postýlky vyztužíte dřevěnou deskou, kterou přivrtáte ke konstrukci. Po bocích naskládejte pohodlné polštáře, nebo polštáře přivažte k horní části konstrukce, a máte pohodlný gaučík, který si děti oblíbí.

Gauč vyrobený z dětské postýlky.
Gauč vyrobený z dětské postýlky.

 

2. Bunkr a polička na hračky

Když odděláte boční stranu postýlky a dobře přivrtáte rošt, na kterém dítě spalo, jednoduše proměníte starou postýlku v superní bunkr! Jak? Jednoduše ji otočte vzhůru nohama a přivrtejte ke zdi, aby se nemohla převrhnout. Nahoře vznikla příjemná polička a dole? Domeček pro panenky, koníky, autíčka i dinosaury! Když přes něj našijete veselou látku, jeho nový obyvatel bude z bunkru doslova nadšený!

Můžete vytvořit i barevný bunkr.
Můžete vytvořit i barevný bunkr.

 

3. Houpačka z dětské postýlky

Odmontujte jednu bočnici, zbytek konstrukce zpevněte. Zavěste na strop verandy nebo v obýváku, a máte krásnou a originální houpačku. Nezapomeňte si přichystat polštářky ve vašich oblíbených barvách.

Houpačka vyrobená z dětské postýlky.
Houpačka vyrobená z dětské postýlky.

 

 

 

4. Odkládací stůl

Dětská postýlka může sloužit i jako příborník pro zahradní párty, nebo jako odkládací stůl v obýváku nebo pracovně. Stačí, když odmontujete jednu bočnici, a na horní část připevníte pevnou desku. Zkrácenou bočnici pak můžete využít jako jedno z pater stolku. Úžasné, že?

Odkládací stůl vyrobený z dětské postýlky.
Odkládací stůl vyrobený z dětské postýlky.

Když se rozhodnete postýlku nevyhodit, ale dáte jí nový účel, budete se radovat z vlastnoručně vytvořeného nábytku. A při nostalgických chvílích vzpomínat na to, jak rychle čas letí. Nedávno bylo vaše dítko ještě v malé postýlce, a teď už je tak samostatné!

Už se těšíte, až si vytvoříte nový kus nábytku? Sledujte i naše další tipy. Už jste zkoušeli vyrábět betonové květináče? Zkuste to, ozdobíte si byt i zahradu. 

Podobné články

Napsat komentář