O nás

V roce 2023 jsme převzali původní málo aktualizovaný web Zahrada-magazin.cz pod mediální skupinu Webmint s.r.o. a přesunuli web na novu doménu Pestrazahrada.cz. Postupně obnovíme redakci do plného provozu a budeme se těšit na společné úspěchy a zážitky z pěstování a zahradničení.

Minulost

Seznámili jsme se v roce, kdy se zřítilo k zemi World Trade Centrum. Redaktorka Radmila Borovičková a biolog, pedagog a fotograf Zdeněk Roller. Následujícího roku povodeň Zdeňkovi spláchla kompletní archiv několika tisíc diapozitivů. Do třetice za rok Zdeněk byl odejit z práce, kterou dělal s láskou plných patnáct let.

ak už následovala samá pozitiva: začali jsme společně plodit články z mnoha oborů a nakonec jsme zaostřili svou pozornost na zahrady. Poznali jsme jich desítky a vždy jsme žasli. Nad tím, jak zdaleka ne jen školení zahradní architekti, ale i automechanici, výtvarníci, učitelé – zkrátka příslušníci všech profesí a sociálních skupin – vytvářejí krásné a originální zahrady. Obdivujeme jejich invenci, píli a touhu něco pozitivního vytvořit. Každá zahrada je něčím výjimečná a unikátní, každá má svůj příběh. Každá zahrada může být inspirací a zaslouží si, aby se o ní vědělo. Proto tedy nyní rozjíždíme své „zahradní“ webové stránky.

Radmila Rollerová Borovičková

Zdeněk Roller

ZdeněkRadka

Podobné články