Pokojové rostliny, které čistí vzduch a jsou vhodné i do místností s nedostatkem světla

Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak si zkrášlit interiér svého domova je pořídit si pokojové rostliny. Některé z nich mají schopnost čistit vzduch, spoustě z nich vůbec nevadí nedostatek světla – spíše by se dalo říct, že si v něm přímo libují. Nemusíte tedy být skvělý zahradník a ani nemusíte mít dokonale světlou místnost, aby u vás rostlina přežila. Pojďte se podívat na 5 pokojových rostlin, které jsou vhodné do místností s nedostatkem světla.

Aloe Vera

Tato rostlina je velmi nenáročná na péči. Lidé rostliny aloe vera milují také kvůli jejich gelu, který má léčivé účinky. Gel z aloe vera je bohatý na antioxidanty se často používá na popáleniny, k péči o pleť, vlasy, a dokonce i ke konzumaci ve smoothies.

Podobně jako kaktusům se tomuto sukulentu nejlépe daří na jasném slunci, nepotřebuje jej ale příliš. Aloe vera je také odolná vůči suchu, takže přežije, když ji na pár týdnů zapomenete zalít. Zatímco aloe vera má pro lidi některé lahodné zdravotní účinky, pro domácí mazlíčky jsou toxické, takže rostlinu držte dál od svých chlupatých přátel.

Šplhavnice zlatá

Šplhavnici se říká také ďáblův břečťan, protože je velmi obtížné ji zabít. Tato tropická rostlina je velmi shovívavá k zanedbání péče a je méně náchylná k chorobám a škůdcům.

Šplhavnice zlatá jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin. Proč? Jsou skvělým čističem vzduchu – odstraňují z interiéru škodliviny, jako je oxid uhelnatý a formaldehyd, jsou všestranné a snášejí slabé osvětlení. Dobře se jim však daří na středním až jasném nepřímém světle. 

Co se týče zalévání, závisí na podmínkách v domácnosti, ale ideální je zalévat šplhavnici každých sedm až deset dní. Šplhavnice jsou toxické pro domácí zvířata.

Kalatea kopinatá

Kalatea je považována za jednu z nejsnadněji pěstovatelných rostlin, která je vhodná i do domácnosti se zvířaty. A na rozdíl od jiných rostlin, které v noci uvolňují oxid uhličitý, kalatea uvolňují kyslík. To znamená, že jsou skvělým doplňkem každé ložnice.

Tato rostlina snáší slabé světlo, ale ještě více se jí bude dařit na středním až jasném nepřímém slunečním světle. Kalatea také vyžaduje častou zálivku, takže si naplánujte zalévání rostliny každý týden. Tyto rostliny milují vlhkost, takže je můžete umístit klidně i do koupelny.

Zamiokulkas

Rostliny jménem zamiokulkas jsou dobrými přírodními čističkami vzduchu a navíc snášejí nízké osvětlení a sucho. Zalévat zamiokulkas tedy můžete až tehdy, kdy půda rostliny zcela vyschne. I v tomto případě můžete rostlinu umístit na vlhká místa. Jedná se o vysoce toxickou rostlinu, takže ji rozhodně držte dál od domácích zvířat a dokonce i dětí.

Podobné články