Jak si usnadnit práci na zahradě

jak si usnadnit práci na zahradě
Jak si usnadnit práci na zahradě

Jak si usnadnit práci na zahradě

Sezóna zahrádkaření je již v plném proudu a my pro vás máme několik tipů jak si práci na zahradě usnadnit.

Současná situace ohledně uzavřených obchodů je jistě pro každého složitá a omezuje i možnosti jak a kde si pořídit nezbytné náčiní. Můžete však vyzkoušet nákup hobby vybavení přes internet, klidně i u zavedeného prodejce, jako je Baumax nebo Mountfield. Navíc můžete rovněž ušetřit, pokud využijete například slevový kupon baumax nebo některou z dalších slev na online nákupy.

Vysokotlaký čistič

Vysokotlaký čistič je neocenitelným pomocníkem, který vám dokáže usnadnit jarní úklid, ale i další činnosti při úklidu nebo při čištění vybavení. Takzvaná wapka pracuje s připojením na zdroj vody. Voda je následně pod vysokým tlakem hnána čistící hadicí ven a samotný tlak odstraní z povrchů nečistoty. Práce, kterou dokáží wapky zastoupit, je neocenitelná a přesto se nejedná o nijak drahý spotřebič. Investice se v ušetřeném čase opravdu rychle vrátí!

Kromě úklidu můžete wapky využívat i na čištění jizdního kola nebo kol k autu, možnosti využití vysokotlaké myčky jsou opravdu velké.

Robotická sekačka

Robotická sekačka, tedy ta, která zastane všechnu práci se sekáním zahrady za vás, je trochu dražší pomocník. Robotickou sekačku si můžete pořídit již za cenu kolem dvaceti tisíc korun. Obzvláště pokud máte velkou zahradu, je ušetřený čas díky robotické sekačce opravdu značný. Je však třeba upozornit, že sekačka není vhodná do každého terénu a podobně jako robotické vysavače v domácnosti má i ona své nevýhody. Nemůžete ji využívat v příliš členitém terénu a kvalita sekání může být u vyššího travního porostu horší než v případě klasické sekačky.

Chytré zavlažování

V letních měsících, kdy je sluneční žár již opravdu velký, je nutná často zalévat trávu, aby se nevypálila. Můžete k tomu využít různá zavlažovací zařízení, která nakládají efektivněji s nedostatkovou vodou a zároveň zaručí dostatečnou závlahu. Existují však i o něco chytřejší zařízení, která se o  závlahu trávníku postarají zcela sama. Na těchto zařízeních si můžete nastavit přesný čas i podmínky, za kterých se má zavlažování spustit, například v době, kdy víte, že na zahradě nikdo nebude nebo kdy teploty dosáhnou na denní maxima.

Automatické zalévání

Dokonce i konvím možná odzvonilo, zalévání si můžete usnadnit technikou. Pokud se rozhodnete pro instalaci automatické závlahy na své záhony, ušetříte si každodenní čas s nošením vody až k záhonům. Automatické zalévání stačí k záhonu nainstalovat a poté jen v čas, kdy chcete zalévat, zapnout přívod vody. Tento systém lze rovněž nastavit na automatické fungování, kdy je závlaha spuštěna automaticky v čase, který si zvolíte.

Podobné články

Napsat komentář