Podzimní výzdoba – jak si udělat jednoduché dekorace

Podzim je nejbarevnější období v roce. Jak si udělat jednoduchou a poutavou dekoraci v bytě, na oknech i před vchodem? Vydejte se do přírody a udělejte si radost při tvořivé chvilce. Podzimní výzdoba vás bude bavit!

Podzimní výzdoba před vchod
Podzimní výzdoba před vchod.

 

Vydejte se do přírody!

Z každé procházky v přírodě si můžete donést spousty zajímavého materiálu, který využijete k výrobě výzdoby. Nebavily vás toulky přírodou? Nyní je budete vyhledávat, protože si z každé z nich přinesete spoustu nádherných materiálů! Sbírejte barevné listy, šípky, kukuřice, máky, šišky, suché traviny, jeřabiny a větvičky zimostrázu. Pokud jste si v létě nasušili pár klasů obilí, budou se vám nyní také hodit, podobně jako dýně, které vám vyrostly na zahradě.

Nasbírejte přírodniny a udělejte si radost výzdobou.
Nasbírejte přírodniny a udělejte si radost výzdobou.

 

 

Podzim je plný barev.
Podzim je plný barev.
Podzimní výzdoba v ošatce na zrní.
Podzimní výzdoba v ošatce na zrní.

Sklizňový koš

Jednoduchou dekoraci si vytvoříte z obyčejného proutěného košíku. Na dno dejte například šišky nebo jakýkoliv jiný podklad. Do horních vrstev naskládejte kukuřici, kterou jste krátce po utrhnutí oloupali a zbavili „vlasů“. Šustí z kukuřice ponechte na konci oloupané kukuřice – když zaschne, vypadá velmi krásně. Jako další ozdoby můžete použít klasy obilí, které na konci zavážete provázkem nebo gumičkou, aby drželo při sobě. To stejné udělejte i s makovicemi, ze kterých budete mít úhlednou kytičku. Přidejte pár usušených květů z růží, vřes nebo umělé květy slunečnice, a máte hotovo! Koš postavte před vchod nebo do prostoru v bytě.

Vytvořte si jednoduchou dekoraci z přírodnin.
Vytvořte si jednoduchou dekoraci z přírodnin.
 

Podzimní bezúdržbový truhlík

Přejete si vytvořit dekoraci, o kterou se nemusíte starat? Nachystejte si truhlík, který ovážete mašlí z organzy v podzimních barvách. Truhlík naplňte až po okraj hlínou. Nahoře vytvořte ozdoby z kukuřic, suchých travin, dýně, sušeného obilí a makovic, větviček se šípky, jeřabin a podobně. Můžete si pomoci látkovými umělými květy z obchodu.

Podzimní truhlík, který nemusíte zalévat.
Podzimní truhlík, který nemusíte zalévat.

 

Věneček na dveře

Vytvořit podzimní věneček na dveře není nic složitého. Nasbírejte dostatečný počet různě velikých smrkových a borovicových šišek a nechejte je den až dva proschnout v teple. Pokud chcete, aby měly borovicové šišky světlou barvu, namočte je na 24 hodin do Sava. Získáte tak různé odstíny šišek. Na slaměný nebo polystyrenový korpus nalepujte pomocí bezbarvé tavné pistole všechny šišky. Můžete přidat kousky mechu, šípky, jeřabiny nebo sušené a lisované listy.

Podzimní věneček na dveře z šišek.
Podzimní věneček na dveře z šišek.

 

Věneček ze šípků.
Věneček ze šípků.
 

Podzimní stolování

K přípravě sváteční podzimní tabule vám stačí málo – posbírejte barevné listy a rozprostřete je na běhoun uprostřed stolu. Můžete přidat květináče s vřesem nebo malé dekorační dýně. Pro doplnění vložte na stůl pár větviček jeřabin. A máte hotovo!

Podzimní tabule může vypadat i takto.
Podzimní tabule může vypadat i takto.

 

Podzimní výzdobu bytu si vychutnáte!
Podzimní výzdobu bytu si vychutnáte!

 

 

Podzimní výzdoba – dýňák

S postupem podzimu vám dekorace z dýní vydrží mnohem déle, než v teplých dnech. Dejte si před vchod dýňáka, kterého si připravíte z větší měkké dýně. Nejdříve oddělte vrchní část se stopkou, která bude sloužit jako klobouk. Poté pomocí velké lžíce vydlabejte všechen měkký obsah dýně. Následně ostrým nožem vyřežte otvory pro oči, nos a ústa dýňáka. Nakonec vložte do dýně svícen s čajovou svíčkou, můžete použít i svíčku na baterky. 

Dýňák je skvělý tip na přírodní lucernu.
Dýňák je skvělý tip na přírodní lucernu.

 

Podzimní výzdobu by byla věčná škoda zmeškat! Kdy jindy si můžete vyhrát s barvami a materiály… Jakou výzdobu si vytvoříte dnes?

Jednoduchá podzimní výzdoba.
Jednoduchá podzimní výzdoba.

 

Hledáte inspiraci pro vaše tvořivé chvilky? Podívejte se jak si udělat žížalí kompostér a získat tak kvalitní a přírodní hnojivo pro všechny pokojové i venkovní rostliny.

Chcete si ozvláštnit dekoraci v bytě či na zahradě? Vytvořte si betonové květináče nebo svícny.

Co vše se dá vyrobit z dětské postýlky? Vyrobte si psací stůl, pohodlný gaučík, bunkr s poličkou na hračky, odkládací stolek i houpačku.

 

Podobné články

Napsat komentář